Temassız Ödeme Yöntemi

Temassız Ödeme Yöntemi

Temassız Ödeme Yöntemi

Kredi kartı ve banka kartlarının yeni nesil teknolojileri içinde barındırarak oluşturduğu ödeme şekillerinden bir tanesi temassız ödeme yöntemi. Master ve visa kartlarınızın üstünde bulunun çip yardımıyla temassız ödemeler yapabilmek mümkün. Türkiye’de geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 60 artış gösteren bu kullanım yöntemi ile kullanıcılar oldukca daha süratli bir halde şifrelerini tuşlamaya gerek kalmadan temassız bir halde ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

Temassız ödeme hız anlamında büyük kolaylık sağlarken güvenlik sorularını da akıllara getiriyor. Bankalar temassız ödemede herhangi bir güvenlik açığı olmaması için bu sistemi kullanıcılara kapalı halde kartlarını gönderiyorlar. Temassız ödeme yöntemini isterseniz bankanızın web şubesinden yada davet merkezinden etken hale getirerek kullanıma başlayabiliyorsunuz. Gizyazı gerektirmeyen bu işlemlerde limit sorunları yaşanmaması için bir çok banka tek seferde 90 TL lik bir harcama yapabilmek için sınırlama getirmiş bulunuyor. Bir oldukca mağazanın ve alışveriş yerlerinin pos cihazları temassız kartlara uygun olanlar ile değiştirildi ve sistem etken olarak kullanılabiliyor. Bankalar pos cihazlarını ve kullananların kartlarını parasız bir halde hızlıca değiştirmeye devam ediyorlar. Çağımızın getirmiş olduğu teknolojik yeniliklere ayak uydurmak için bu türlü değişimlerin koşul olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Güvenlik için her fırsatta ön ödemeli kartları ve en oldukca tercih edilen Paykasa kartlarını kullanmanızı ne kadar tavsiye etsek de kredi ve banka kartları da günlük kullanımlarda elimizin altında bir gereksinim olarak bulunmaktadır.

Avrupada ödemelerin yüzde 75’e yakını temassız olarak gerçekleşmeye başlamış durumda. Bu sayı ilerleyen yıllarda yüzde 90 lara kadar çıkabileceği öngörülüyor. Türkiye için rakamlarda oldukca süratli bir artış var. Temassız ödeme yöntemi olmayan alışveriş noktaları tercih edilmemeye başlandı bile diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Kart Kullanılan Sіtеlеr başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

Paykwik alımlarınızı sitemizden güvenilir ve hızlı bir şekilde yapın. Güncel fiyat garantisi ile güvenilir paykwik al. Türkiyenin resmi paykwik bayisi.