Paykasa Güvenli Ödeme Yöntemi

Paykasa Güvenli Ödeme Yöntemi

İnternette Güvenli Ödeme Yöntemi Nedir ?

Her geçen gün gelişen teknoloji yardımıyla web üstünden saniyeler içinde alışverişlerimizi yapabiliyoruz. Bu alışverişleri gerçekleştirirken ödemeleri daha süratli yapabilmek için devamlı yeni ödeme sistemleri ve şekilleri geliştiriliyor. En bilindik ve standart ödeme sistemi bir E-Tecim sitesine girdiğinizde karşınıza çıkacak olan kredi kartı yada banka kartı ile anında ödeme olacaktır. Uzun seneler süresince bu sistem tek başına kullanımı en yaygın ödeme yöntemi olarak karşımıza çıktı, hemen sonra kredi kartı bilgilerinin güvenliği kart bilgilerinin kopyalanması ve izinsiz kullanılması benzer biçimde sorunların ortaya çıkmasıyla insanoğlu internette güvenli alışverişin yollarını aramaya ve keşfetmeye başladılar. Gelişen sektör için en güvenli ödeme şekillerinden önde gelen ön ödemeli kartlar yada sanal kartlar olarak adlandırılan ürünler devreye girmeye başladı. Bu aşamada Türkiye’de ve Avrupa’da şuan en gösterim şekilde kullanılan Paykasa ön ödemeli sanal kartları bir oldukça sitede ve e-ticaret sistemlerinde kullanılmaya başlandı.

Paykasa ne benzer biçimde bir güvenlik sunuyor diye soracaktır olursak ilk olarak kredi kartı yada banka kartınızı bilmediğiniz yada tanımadığınız bir sitede kullanmak zorunda kalmadan bir tek almış olduğunuz paykasa kodunuzun miktarı kadar harcama yaparak tek kullanımlık bir gizyazı ile alışverişinizi bitirebilirsiniz. Bu aşamada arada bir banka yada değişik bir sistem olmadığı için işlemler anlık olarak saniyeler içinde gerçekleşir. Ödemeleriniz karşı tarafa anında iletilir. Eğer kurumsal bir firmaysanız ve e-ticaret ödemeleri almak istiyorsanız paykasa ile anlaşarak sitelerinizde ödeme kabul edebilir bu sayede bir oldukça kullanıcıyı çekebilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Paykasa

Paykasa İngiltere merkezli bir ön ödemeli kart olarak piyasa sürülürken ilk olarak bir oldukça oyun sitesinde oyun bakiyeleri yükleyebilmek amacıyla sektöre giriş yapıyor, sektörün gereksinimleri doğrultusunda e-ticaretin gereksinim duyduğu sanal kartlar sistemine dahil olan paykasa bir oldukça alışveriş ve oyun sitesinde şuan ödeme yapma yöntemi olarak sunuluyor. Avantajlı komisyonları ile kendi para biriminizle satın alarak euro kurundan ödemeler yapabiliyorsunuz. Almış olduğunuz kartların kullanım süreleri 1 yıl olması sebebiyle armağan kartı olarak da değerlendirebiliyorsunuz ve sevdiklerinize bir armağan seçemediğiniz zamanen güzel hediyeyi belirleyeceğiniz oranda ki paykasa kartı ile verebiliyorsunuz.

Sektörde bir tek paykasa yok heralde , öteki bir oldukça sanal kartlar piyasada ki yerlerini almış ve hepsinin ödeme sistemlerinde neredeyse bölgeleri bulunuyor. Paykasa güvenli bir ödeme altyapısı sunması ve köklü bir geçmişinin olması sebebiyle en oldukça tercih edilen sanal kart olarak karşımıza çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Paykasa şikayet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

Paykwik alımlarınızı sitemizden güvenilir ve hızlı bir şekilde yapın. Güncel fiyat garantisi ile güvenilir paykwik al. Türkiyenin resmi paykwik bayisi.