Paykasa Avantajları

Paykasa Avantajları

Teknoloji gelişiyor ve gelişen teknolojiye bağlı olarak Dünya sürekli gelişim gösteriyor. Meydana gelen değişimler ödeme alışkanlığımıza kadar pek çok alana etki ederek geleneksel yöntemlerin yerini hızlı ve yenilikçi yeni yöntemlere bırakmasına neden oluyor. Online alışverişte kredi kartı kullanımına alternatif olarak ortaya çıkan Paykasa, meydana gelen gelişmelerin sonucunu oluşturan gelişmelerden bir tanesi. Paykasa kullanan pek çok kişi cevabını net bir şekilde bilse de henüz Paykasa deneyimi yaşamamış vatandaşlarımız için Paykasa nedir sorusuna açıklık getirerek geleneksel yöntemlerin yerini alan bu güvenilir ödeme yöntemi hakkında gerekli bilgileri edinmelerini amaçlamaktayız.

Online Alışverişin Geçerli Parası

Paykasa nedir sorusuna online alışverişlerde kullanılabilen bir sanal para türü demek doğru bir yaklaşım olur. Kredi kartları ile benzer şekilde bir limit tanımlı bulunan Paykasa Kart size limitleri dahilinde sınırsız alışveriş fırsatı sunar. E-Ticaret ile uğraşan pek çok online platform üzerinde geçerli olan bu sanal paranın bu noktaya kadar kredi kartı ile bir farkı olmadığı düşünülebilir. Paykasa ile kredi kartı arasındaki fark burada kendini belli ediyor. Kredi kartlarının aksine Paykasa tek kullanımlık bir PIN kodundan oluşmaktadır. Paykasa PIN kodları tek kullanımlık olup sadece tek bir alışverişte geçerlidir. Bunun anlamı Paykasa bilgileriniz çalınsa bile çalınan bu bilgiler herhangi bir şekilde kullanılamaz. Paykasa’yı siber hırsızlığa karşı kredi kartının önüne geçiren en önemli fark bu noktadadır.

Paykasa ile Alışveriş Kontrolü Tamamen Sizin Elinizde

Paykasa nedir sorusuna tüm kontrolü size bırakan sanal bir ödeme yöntemidir cevabı da verilebilir. Bu kontrol Paykasa satın alırken limiti belirleme aşamasından başlar, bu limitin tümünü tek bir alışverişte kullanma aşamasına kadar devam eder. Üstelik kredi kartlarında olduğu gibi Kart numarası, kart son kullanım tarihi ve CVV numarası sonrasında güvenlik doğrulama kodu uygulamalarına maruz kalmadan tek kullanımlık 16 haneli PIN kodunuzu kullanmak yeterli olur. Bilgilerinizin çalınma riski ortadan kalktığı gibi alışveriş anında kredi kartlarında yaşanan alışveriş doyumsuzluğuna düşmez, limitleriniz dahilinde alışverişinizi yaparak sonradan ödeyemeyeceğiniz borçların altına girmezsiniz. Sahip olunan bu ayrıcalık ve güvenlik Paykasa’yı daima kredi kartlarının önüne geçirmeye devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Nasıl Satın Alabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

Paykwik alımlarınızı sitemizden güvenilir ve hızlı bir şekilde yapın. Güncel fiyat garantisi ile güvenilir paykwik al. Türkiyenin resmi paykwik bayisi.